Citi Bank

citi-handlowy

Citibank – historia

Bank Handlowy w Warszawie, działający pod nazwą Citi Handlowy, jest jednym z największych banków na świecie należący do międzynarodowej grupy Citigroup. Na świecie bank powstał już w 1812 roku, a po 82 latach stał się największym bankiem w Stanach Zjednoczonych. Globalna grupa, widząc potencjał w sektorze bankowym Europy Środkowej, w 2000 roku postanowił pozyskać do swojej grupy  Bank Handlowy w Warszawie, który od 2001 roku działa pod nazwą Citi Handlowy.

Akcjonariat banku Citi Handlowy

Największym strategicznym akcjonariuszem banku jest grupa Citibank Overseas Investment Corporation (COIC), która posiada aż 75% udziałów. Grupa ta posiada większościowe udziały zarówno w kapitale własnym, jak i decyzyjność podczas Walnych Zgromadzeń Banku. Pozostałe 25% jest w rękach pozostałych akcjonariuszy (fundusze inwestycyjne, inne banki oraz inwestorzy indywidualni), jednak nikt w tej grupie nie jest posiadaczem ilości większej, niż 5% akcji.

Oferta banku

Oferta banku skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, mikro przedsiębiorstw, jak i dużych firm oraz korporacji. W obszarze klienta indywidualnego głównym segmentem jest klient o wysokich dochodach, któremu proponuję się konto Citigold. Dzięki temu klient ma dostęp do opiekunów, którzy służą doradztwem inwestycyjnym, raportami z rynków finansowych oraz stałą opieką w bieżącej obsłudze konta. Prócz depozytów, Citibank w ofercie ma również produkty kredytowe takie jak, kredyty gotówkowe lub kredyty hipoteczne. Bardzo mocnym punktem oferty jest bogata oferta kart kredytowych. Oferują one oprócz standardowych korzyści, również dostęp do programów lojalnościowych takich jak BP PAYBACK lub PremierMiles.

Może Ci się również spodoba