Idea Bank

idea-bank

Idea Bank został założony w 1991 roku. Najpierw nosił nazwę PolBank, która była zmieniona w 2001 na GMAC Bank Polska SA, a obecną nazwę nosi od 2010. W ostatnich latach (2018 i 2019 rok), bank był laureatem licznych nagród- otrzymał Złoty Laur Klienta i Konsumenta 2019, tytuł Najlepszego Banku Gazety Bankowej. W 2018 roku zwyciężył w plebiscycie Ranking Roku portalu bankier.pl

Najważniejszym akcjonariuszem jest Getin Holding S.A, który ma 54,43% wszystkich akcji w liczbie ponad 42 milionów. Drugim z kolei jest posiadacz prawie 10% akcji (co daje dokładną liczbę 7 836 172) Getin Noble Bank. Liczba 7 717 725 daje 9,84% wszystkich akcji, których właścicielem jest Dr Leszek Czarnecki.

Idea Bank specjalizuje się w usługach dla osób prowadzących przedsiębiorstwa małe i mikro, a także dla tych, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Oferuje kredyty ratalne i operacyjne, karty płatnicze, konta z premiami, rachunki służące do rozliczeń z kontrahentami. W ofercie banku znajdziemy platformę Idea Cloud, dzięki której, za pośrednictwem smartfona lub tabletu, jest dostęp do usług bankowych i księgowych. Ponadto, platforma ta, pozwala na wystawianie, przesyłanie i przechowywanie w sposób nieograniczony faktur. To wszystko sprawia, że oferta Idea Banku jest innowacyjna.

Od połowy 2019 roku, bank przechodzi głęboką restrukturyzację- redukcja kosztów, reorganizacja sieci sprzedaży czy ograniczenie sumy bilansowej mają na celu uzyskanie trwałej rentowności, a także odbudowę wskaźników kapitałowych.

Może Ci się również spodoba