Najlepsze banki dla oszczędzających

Najlepsze banki dla oszczędzających

Zróżnicowana i bogata oferta usług bankowych oznacza dla konsumentów, że instytucje finansowe muszą walczyć o klienta. Skoro walka o klienta ma zakończyć się powodzeniem, banki kuszą swoją ofertą, prezentując nowym i obecnym klientom bonusy, promocje, atrakcyjne rozwiązania, mające na celu korzyści z dysponowania własnymi finansami. Klienci bankowi w ostatnim czasie jednak nie czerpią ogromnych profitów z korzystania z kont oszczędnościowych, mając na uwadze utrzymujące się na rekordowo niskim poziomie stopy procentowe NBP.

W takiej sytuacji, banki, zachęcające osoby fizyczne do oszczędzania, a tym samym lokowania w ich depozytach swojego kapitału, proponują oferty, obejmujące atrakcyjne oprocentowanie środków przez określony czas. Jakie są najciekawsze oferty kont oszczędnościowych?

Konta oszczędnościowe – profity dla nowych klientów

Getin Bank

Najczęściej zdarza się, że oferty kont oszczędnościowych, kuszące atrakcyjnym oprocentowaniem, skierowane są do klientów nowych. Najatrakcyjniejszą ofertę dla nowych klientów przygotował ostatnio Getin Bank, który oferuje oprocentowanie rzędu 3,50% przez okres aż dwunastu miesięcy od momentu założenia konta oszczędnościowego. Wartość uwzględnia kwotę na rachunku, nie przekraczającą 10 000 zł. Konto oszczędnościowe, na którym odłożona suma opiewa na kwotę do 200 000 zł jest oprocentowane w wysokości 3% przez okres trzech miesięcy. Aby korzystać z profitów procentowych naszych oszczędności, poza kontem oszczędnościowym musimy założyć konto osobiste, a otrzymamy w zamian kwotę 100 zł w prezencie od banku Getin Bank. Kluczem do skorzystania z tych wszystkich bonusów jest zapewnienie comiesięcznych wpływów na konto osobiste, w kwocie nie niższej niż 1500 zł. Przelewy międzykontowe, prowadzone przez internet są darmowe, z kolei dla drugiego i kolejnych przelewów, wykonywanych w banku, pobierana jest prowizja w wysokości 9 zł.

Alior Bank

Alior Bank przygotował dla nowych klientów ofertę, nazwaną Kontem Mocno Oszczędnościowym. Czy to oznacza wysokie oprocentowanie? Nowi klienci Alior Banku mogą liczyć na 2,7 % przez okres czterech miesięcy od założenia konta, bez dodatkowych warunków. Alior Bank zapewnia klientom darmowe przelewy internetowe pomiędzy kontem oszczędnościowym, a osobistym w ramach Alior Banku. Wpłat i wypłat z Konta Mocno Oszczędzającego można dokonywać bezpłatnie,. Na wpłaty nie przygotowano dolnego limitu, w związku z tym można wpłacać nawet niewysokie kwoty.

Credit Agricole

Bank Credit Agricole oferuje oprocentowanie oszczędności swoim klientom w wysokości 3% do kwoty 100 000 zł, ulokowanej na rachunku. Wartość oprocentowania uwzględnia okres czterech miesięcy od założenia konta przez nowego klienta banku Credit Agricole. Konta oszczędnościowe, które opiewają w banku Credit Agricole na kwotę powyżej 100 000 zł, oprocentowane są wartością 0,6%.

Idea Bank

Idea Bank zachęca swoich klientów do oszczędzania oraz wpływów na konto osobiste. Powiązanie za pomocą ciekawej oferty bonusowej, dotyczącej oprocentowania środków na koncie oszczędnościowym, jednocześnie obliguje do jak największego salda konta osobistego. Dlaczego? Oprocentowanie 3% w Idea Banku liczone jest w nietypowy sposób. Od kwoty, dostępnej na koncie oszczędnościowym, która staje się swego rodzaju kwotą bazową, tworzy się rachunek dziesięć razy pomniejszony niż dla konta oszczędnościowego.

BZ WBK

Oferta Banku Zachodniego WBK opiewa na wartość 2,70% do kwoty 100 000 zł, ulokowanej na koncie oszczędnościowym. Aby skorzystać z tej oferty, warto się pospieszyć, ponieważ oprocentowanie będzie preferencyjne tylko do 30 lipca bieżącego roku. Im szybciej pieniądze znajda się na koncie oszczędnościowym w Banku Zachodnim WBK, tym dłużej będą atrakcyjnie oprocentowane.

T-mobile Usługi Bankowe

T-mobile Usługi Bankowe, stara się pozyskać nowych klientów dzięki oferowanej wartości 3% dla środków, zgromadzonych na koncie oszczędnościowym. Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez okres 92 dni od momentu założenia konta oszczędnościowego w T-mobile Usługi Bankowe. Promocja, związana z oprocentowaniem, uwzględnia rachunki osób, które założą konto Freemium lub Premium. Wartość oprocentowania rzędu 3% uwzględnia środki w wysokości do 50 000 zł. Pierwszy przelew jest darmowy, kolejne to koszt pięciu złotych.

Czy największe banki zabiegają o oszczędzających?

W porównaniu z ofertą nowych lub małych banków, które rozwijają się na finansowym rynku, oferta największych jednostek finansowych nie jest najatrakcyjniejsza na rynku. ING Bank Śląski oferuje w ramach konta Nowe Oko Bonus na Start, w promocji, trwającej do 18 lipca bieżącego roku oprocentowanie 2,5 % przez okres czterech miesięcy dla posiadaczy rachunków o kwotach poniżej 100 000 zł. ING Bank Śląski zapewnia darmowe przelewy internetowe, pomiędzy kontem osobistym, a oszczędnościowym, w ramach ING Banku Śląskiego, darmowe wpłaty i wypłaty BLIKIEM, a oprocentowanie standardowe wynosi 0,70 %.

Na wzrost standardowego oprocentowania kont oszczędnościowych, w najbliższym czasie nie możemy liczyć. Pozostaje więc śledzenie promocji i bonusów bankowych oraz oczekiwanie na podniesienie stóp procentowych NBP.

linki źródłowe:

http://www.wktorymbanku.pl/konta-oszczednosciowe/

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *