Najlepsze lokaty

ranking lokat

Oferta lokat jest zróżnicowana ze względu na czas trwania, cykliczność i wiele innych czynników. Na rynku znajdziemy wiele ofert, a praktycznie każdy bank posiada kilka albo kilkanaście produktów tego typu w swojej ofercie. Ulokowanie pieniędzy na określony czas powinno zostać dobrze przemyślane, a wybrana oferta powinna spełniać nasze oczekiwania i być dopasowana do naszych potrzeb. Specjalnie dla osób, które są zainteresowane bezpiecznym zainwestowaniem swoich środków w lokatę przygotowaliśmy ranking lokat na podstawie danych z lipca 2019 roku.

Ranking lokat

Postanowiliśmy wybrać najlepsze propozycje z poszczególnych opcji czasowych:

  • lokata jednomiesięczna
  • lokata dwumiesięczna
  • lokata trzymiesięczna
  • lokata sześciomiesięczna

 

Lokata jednomiesięczna

Najlepszym produktem w tej kategorii jest Lokata nr 1 w ofercie Idea Banku. Decydując się na tą lokatę uzyskujemy stałe oprocentowanie wynoszące 2,2% w skali roku. Możemy ulokować od 500 złotych do miliona złotych, przez co to uniwersalny produkt niezależnie od ilości gotówki, którą dysponujemy. Ze względu na komfort podczas zakładania lokaty i wysokie oprocentowanie, ten produkt został wybrany przez nas jako zwycięzca swojej kategorii.

Lokata dwumiesięczna

Zwycięzcą tej kategorii jest oferowana przez Credit Agricole Lokata mobilna, która charakteryzuje się stałym oprocentowaniem rzędu 0,70%, którą można podnieść biorąc udział w promocji, a w konsekwencji czego możemy uzyskać 2,5% w skali roku. Klienci mogą założyc lokatę w kwocie od 1000 do 10000 złotych.

Lokata trzymiesięczna

Najlepszym rozwiązaniem w tej kategorii jest produkt Plus Banku, a mianowicie Lokata na start, która dedykowana jest dla klientów posiadających Konto Plus, które zostało założone w ciągu zeszłego roku. Depozyt ma charakter progresywny i osiąga wartość 4% w skali roku, a odsetki wypłacane są po każdym miesiącu trwania lokaty. Klienci mogą ulokować od tysiąca do 10 tysięcy złotych.

Lokata sześciomiesięczna

W kategorii depozytów półrocznych najlepszą lokatą jest Lokata Witaj oferowana przez Nest Bank. Produkt jest dedykowany dla klientów, którzy założyli rachunek osobisty (mamy 30 dni na założenie lokaty). Dla osób, które zapewnią wpływy na swoje konto w wysokości 1000 złotych przewidziano bonusowe oprocentowanie, które sięga 4% w skali roku.

Przybliżyliśmy najlepsze oferty w poszczególnych kategoriach aby ułatwić wybór osobom, które chcą ulokować swoje pieniądze w depozytach. Większość ofert zawiera promocje, które mogą się skończyć, co wpłynie na ranking lokat.

Przy przygotowaniu rankingu współpracowaliśmy z http://usczluchow.pl/ – doradcą finansowym z długoletnim stażem.

Może Ci się również spodoba