Nest Bank

nest-bank

Historia Nest Banku

Nest Bank Spółka Akcyjna powstał w 1995 roku jako Westdeutsche Landesbank Polska. Jest bankiem uniwersalnym, co oznacza, że świadczy większość usług dozwolonych przez prawo. Centrala mieści się w Warszawie, jako siedzibie rejestrowej i Gdańsku. Bank swoje produkty finansowe kieruje głównie do rodzin i małych firm.

Fundusz private equity AnaCap Financial Partners, który ma swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii jest właścicielem Nest Banku. Posiada 100% udziałów. Specjalizuje się w inwestycjach w sektorze usług finansowych i powstał w 2005 roku.

Oferta Nest Banku

Flagowym produktem Nest Banku jest konto osobiste Nest Konto. W rankingu Bankier.pl z 2018 roku zdobyło tytuł najlepszego konta osobistego. Jest to rachunek internetowy, który oferuje 0 zł za prowadzenie i podstawowe operacje bankowe. Dodatkowo dostępne są atrakcyjnie oprocentowane rachunki oszczędnościowe. Z kartą VISA wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów są darmowe. Konto można założyć tradycyjnie w oddziale banku lub przez internet. Odrębną ofertą jest konto dla nastolatka w wieku 13-17 lat.

Konto dla podróżujących jest to rachunek bankowy dostępny jest w EUR, USD lub GBP. Dzięki temu podczas płatności za granicą można uniknąć kosztów przewalutowania. Prowadzenie rachunku, a także wypłata gotówki z bankomatów za granicą jest darmowa.

Lokaty dla nowych i stałych klientów dostępne są w różnych wariantach. Do wyboru jest oprocentowanie stałe lub zmienne w zależności od indywidualnych potrzeb. Klienci banku mogą również skorzystać z szerokiej oferty ubezpieczeń, kredytów i inwestycji.

Może Ci się również spodoba