Ranking kont osobistych

ranking-kont-osobistych

I jakie konto wybrać?

Przed podjęciem decyzji o wyborze konta osobistego należy się dobrze zastanowić nad tym, czego oczekujemy. Na pewno wpływ na naszą decyzję będą miały przede wszystkim koszty związane z prowadzeniem rachunku ROR.

Niestety wiele z nich jest bezpłatnych dopiero po spełnieniu określonych przez bank wymogów.

Niektóre banki za otworzenie rachunku proponują premię.
Inne z kolei zachęcają zwrotem części środków wydanych kartą płatniczą.

Dość trudno dokonać dobrego wyboru mając do dyspozycji tyle ofert.
W celu ułatwienia Wam decyzji spróbujemy przeanalizować wady i zalety kilku wybranych ROR-ów.

Przy dokonywaniu wyboru rachunku osobistego przede wszystkim uwzględnij ewentualną wysokość i regularność przyszłych wpływów oraz częstotliwość korzystania z karty i bankomatów.

Ranking kilku popularnych kont osobistych z uwzględnieniem opłat za prowadzenie.

Na pierwszym miejscu zamieszczamy

Nest Bank, który proponuje całkowicie darmowe prowadzenie rachunku bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Nie ma również opłat za kartę, wypłatę z bankomatów czy przelewy internetowe. W sumie jedynym minusem jest zerowe oprocentowanie środków zgromadzonych na koncie.

Drugi na naszej liście jest Getin Bank.

Proponuje on bezpłatne poprowadzenie konta pod nazwą „Konto proste Zasady” pod warunkiem dokonania przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu. Jeżeli warunek ten nie zostanie spełniony wówczas opłata miesięczna za prowadzenie rachunku wyniesie 8 zł. Plusem jest możliwa zerowa, miesięczna opłata za kartę płatniczą i wypłaty z bankomatów.

Ciąg dalszy rankingu.

Następny na naszej liścia jest mBank.
Proponuje on wprawdzie bezpłatne prowadzenie rachunku, ale już w celu uniknięcia miesięcznej opłaty za kartę należy spełnić warunek dokonania przynajmniej jednej płatności kartą w miesiącu. W przypadku niespełnienia warunku opłata za kartę wyniesie 7 zł. Również darmowe korzystanie z bankomatów jest obarczone warunkiem wypłaty minimum 100 zł. Jeżeli chcesz wypłacać mniejsze kwoty musisz się liczyć z opłatą w wysokości 2,50.

Kolejny to Santander Bank Polska z kontem ” Konto Jakie Chcę”. Konto prowadzone jest oczywiście za darmo .Natomiast jeżeli chodzi o opłatę za kartę do wyboru są dwie opcje. Opłata może wynosić 5 zł/m-c i możemy jej uniknąć dokonując minimum 5 transakcji kartą w miesiącu. Drugą możliwością jest stała opłata w wysokości 3zł., której się nie da ominąć. Również nieco uciążliwy może być fakt, że darmowe wypłaty gotówki są jedynie w bankomatach własnych. Jeżeli chcemy bez prowizji korzystać z innych bankomatów musimy liczyć się z kosztem miesięcznym w wysokości 7 zł.

I ostatnia propozycja…

Dość ciekawe rozwiązanie proponuje również Alior Bank z ” Kontem Jakże Osobistym”. Konto jest całkowicie bezpłatne dla wszystkich, którzy nie ukończyli 26 lat. Dla osób powyżej tego wieku darmowe prowadzenie konta jest uwarunkowane zapewnieniem stałych wpływów w kwocie minimum 1500 zł. Opłata za kartę płatniczą wynosi 5 zł miesięcznie. Możemy jej jednak uniknąć, jeżeli dokonamy w poprzednim miesiącu płatności bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł. Również, jeżeli chodzi o wypłaty w bankomatach mogą być one bezpłatne po uruchomieniu w aplikacji banku dodatkowej korzyści ” 0za wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce”.

Pakiety Alior Banku

Jak widać konto jest obarczone różnymi warunkami, jeżeli chodzi o brak opłat za jego prowadzenie i korzystanie z różnych funkcji. Jego olbrzymią zaletą jest natomiast fakt, że mamy do wyboru 10 różnych, dodatkowych korzyści, które możemy dowolnie zmieniać w zależności od naszych aktualnych potrzeb. Pozwala to uniknąć również wielu dodatkowych opłat .Dwie z tych korzyści masz zawsze dostępne za darmo, za każdą kolejną bank pobierze opłatę w wysokości 3,50 zł.

Zestaw pakietów

Do wyboru mamy tutaj pakiety takie jak:

 • podwyższone do 3% oprocentowanie na koncie oszczędnościowym,
 • darmowa wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce ( o czym wspominaliśmy już wcześniej ),
 • darmowa wypłata ze wszystkich bankomatów za granicą,
 • płatność kartą za granicą również bez kosztów przewalutowania,
 • ubezpieczenie w podróży za granicą pokrywające np. koszty leczenia, czy utratę bagażu,
 • pakiet Assisntance, który obejmuje ubezpieczenie, domowe i medyczne. Pakiet zapewnia pomoc fachowców w nagłych, nieprzewidzianych wypadkach.
 • Zwrot 1% , ale nie więcej niż 20 zł .za płatności regulowane telefonem ,
 • płatność kartą za granicą bez kosztów przewalutowania,
 • 5 bezpłatnych w miesiącu przelewów natychmiastowych,
 • pakiet 30 bezpłatnych SMS-ów powiadamiających o zdarzeniach na rachunku.

Dodatkowo bank proponuje atrakcyjne warunki limitu w koncie. Jeżeli nie przekracza on 1000 zł. i spłacisz go w ciągu 10 dni będzie on całkowicie darmowy. Należy jednak pamiętać, że ten pakiet korzyści jest dostępny jedynie jeden raz w miesiącu.

W celu uniknięcia dodatkowych opłat ważnym jest aby pamiętać, że aktywacja pakietu jest już od następnego dnia. Natomiast dezaktywacja wchodzi w życie dopiero z początkiem nowego miesiąca. Bank oczywiście poinformuje Cię, jeżeli przekroczysz limit dwóch bezpłatnych korzyści w miesiącu, także nie będziesz zaskoczony prowizją. Jednak lepiej dokonywać zmian w koncie z głową.

Propozycja na zachętę…

W celu zachęcenia do założenia konta bank proponuje Klientom premię w wysokości 200 zł. Po spełnieniu oczywiście pewnych warunków takich jak:

 • Złożenie wniosku o konto z kartą online,
 • zapewnienie wpływów w wysokości minimum 1000 zł.przez okres trzech, kolejnych miesięcy. I wykonanie minimum trzech transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do konta.
 • I trzeci warunek niezbędny do otrzymania premii to regularne, przynajmniej raz w miesiącu logowanie do aplikacji mobilnej.

Podsumowanie

Rachunek osobisty w banku służy nam zarówno do gromadzenia środków pieniężnych jak i do codziennych rozliczeń.
Podane w zestawieniu powyższe przykłady mają na celu przybliżyć propozycje różnych banków i ułatwić podjęcie decyzji co do wyboru.
Oczywiście każdy a nas ma inne priorytety, jednakże nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto.

Dlatego naszym najważniejszym kryterium przy przeprowadzaniu powyższego rankingu były opłaty związane z prowadzeniem konta.

Zobacz także ciekawe porady na: https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/banki-jakie-konto-wybrac-zeby-nie-zalowac,n,1000259194.html

Może Ci się również spodoba