Ranking kont oszczędnościowych

ranking kont oszczędnościowych

Marzysz o wyjątkowej podróży do Nairobi – pięknej stolicy Kenii, albo przydałby ci się generalny remont mieszkania? A może po prostu chciałbyś kupić sobie telewizor? Jedynym problemem, który podcina ci skrzydła jest brak odłożonych pieniędzy? Tu z pomocą idą nam właśnie konta oszczędnościowe. Zobacz więcej o tym jak bezpiecznie oszczędzać – http://najlepszedarmowekonto.pl/jak-bezpiecznie-oszczedzac/.

Czym jest konto oszczędnościowe?

Jest to właśnie rachunek bankowy, który od zwykłego rachunku różni się przede wszystkim tym, że jest on oprocentowany. Wysokość oprocentowania jest zależna od oferty banku, w którym zamierzamy go utworzyć. Ma on nam pomóc w odłożeniu konkretnej kwoty, przez wyznaczony czas.

W jaki sposób odkładam na nim swoje pieniądze?

Sposób odkładania gotówki na koncie oszczędnościowym jest ustalany przez nas. Możemy na przykład co miesiąc ustalić konkretną kwotę, która w wybrane przez nas dni miesiąca sama będzie wysyłać się na nasz rachunek, z konta, z którego korzystamy na co dzień. Jest także możliwość ustalenia, że przy każdej płatności naszą kartą, jakaś ustalona kwota jest przez nas odkładana na koncie oszczędnościowym. Co miesiąc natomiast na konto wysyłane są odsetki.

Ranking najlepszych kont oszczędnościowych

 1. Citi Handlowy – Bank Handlowy w Warszawie

Jest on obecnie numerem jeden na liście najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych na rynku. Sięga ono nawet 4%, jeśli zakres kwot nie przekracza 10 tys.zł. Okres obowiązywania to 4 miesiące, później jest to 0,1-0,8 %. Jednak aby móc otworzyć tu rachunek, musimy otworzyć także konto osobiste.

2. Getin Bank

Tu oprocentowanie rachunku jest troszkę niższe niż u poprzednika, ale i tak utrzymuje się na wyższych szczeblach. 3,5% – dla kwoty sięgającej maksymalnie 10 tys. zł. Czas obowiązywania to 12 miesięcy, później oferta to oprocentowanie w wysokości 0,1-0,8 %. Za aktywność możemy dostać również bonus, jakim jest 3% oprocentowania na kwoty do 200 tys.zł, przez 4 miesiące.

3. Credit Agricole

Oferta dotyczy tylko nowych klientów. Oprocentowanie naszego konta oszczędnościowego to 3% na czas 4 miesięcy. Plusem jest to, że kwota do której sięga oprocentowanie to 50 tys.zł. Jednak tak, jak w Citi Handlowy, musimy założyć przy tym konto osobiste. Po upływie określonego czasu nasze oprocentowanie mieści się w granicach 0,12-0,4%.

4. Bank Pekao

Oprocentowanie maksymalne w wysokości 3% do kwoty 30 tys.zł, jest oferowane na 180 dni. Oprocentowanie w sytuacji, gdy nasza kwota przekracza 30 tys.zł ma wartość zaledwie 0,7%. Kwota 30 tys. zł obowiązuje cie tylko jeśli chcesz być posiadaczem Konta Przekorzystnego. W przypadku innych kąt jest ona większa.

5. Alior Bank

Propozycja to 3% oprocentowanie kwoty do 20 tys.zł. Okres obowiązywania to ostatni dzień grudnia 2019 roku. Po zakończeniu okresu z podwyższonym oprocentowaniem, wraca ono do 0,89%. Oferta ta dotyczy jedynie osoby posiadające Konto Jakże Osobiste.

Dzięki oprocentowaniu oraz możliwości odkładania pieniędzy na dodatkowe konto, z którego nie wypłacamy pieniędzy, z pewnością pomoże nam uzbierać kwotę, dzięki której spełnimy swój wyznaczony cel. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią dla nas ofertę bankową i najwyższa pora zacząć odkładać.

 

Może Ci się również spodoba