Ranking kredytów hipotecznych – skąd brać rzetelne informacje i jak wybrać najlepszą ofertę?

ranking-kredytów-hipotecznych

Tak poważne zobowiązanie jakim jest kredyt hipoteczny wymaga sumiennego i świadomego sprawdzenia informacji na temat dostępnych ofert w celu wybrania najlepszej. By efektywnie to zrobić, warto ustalić pewne kryteria które gwarantują skorzystanie z najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego. Okazuje się bowiem, że często podejmujemy decyzje nie na podstawie najlepszych warunków. Kierujemy się jedynie na podstawie opinii znajomych i rodziny, lub pomocy doradcy kredytowego który działa na zlecenie konkretnego banku. Oto kilka najważniejszych informacji które znacznie ułatwią znalezienie odpowiedniego kredytu hipotecznego bez żadnych ukrytych kosztów i na najlepszych możliwych warunkach.

Czas Twoim sprzymierzeńcem

Załatwienie kredytu hipotecznego często trwa bardzo długo – trzeba przejść przez szereg najróżniejszych formalności oraz dostarczyć odpowiednie dokumenty. By ułatwić sobie wybór instytucji bankowej z usług której skorzystamy, najczęściej zasięgamy opinii znajomych czy ludzi w Internecie. Jednak nie zawsze stanowi to rzetelne źródło informacji. Najlepiej w takim przypadku sięgnąć po informacje jakie przedstawia aktualny ranking kredytów hipotecznych dostępny w Internecie – hipotekaodpodstaw.pl. Dzięki ciągłej aktualizacji na podstawie ofert jakie prezentuje, w prosty sposób można dowiedzieć się, które oferty mają najlepsze warunki, która z nich zagwarantuje najniższą ratę, a także najniższe odsetki. Takie rankingi publikowane są najczęściej w Internecie na popularnych stronach związanych z bankowością i finansami. Dlatego zdecydowanie można na nich polegać.

Jakie informacje są najważniejsze?

Nowicjusze w braniu tak poważnego kredytu oraz osoby bez podstawowej wiedzy finansowej często nie wiedzą nawet, jaki jest koszt całkowity ich kredytu. Interesuje ich jedynie finalna miesięczna rata, jaką przyjdzie im spłacać. Jest to bardzo poważny błąd, bowiem to właśnie ta informacja powinna stanowić dla nas podstawowe kryterium wyboru właściwej instytucji. Swojego doradcę kredytowego warto zapytać o CKK, czyli Całkowity Koszt Kredytu, która stanowi finalną kwotę spłaty już razem z odsetkami i prowizjami. Przydatne będzie również RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa. Znajomość tego pojęcia pozwala sprawdzić, ile faktycznie będziemy winni bankowi w perspektywie rocznej. Innymi, równie kluczowymi parametrami o których często nie ma żadnych informacji na stronach prezentujących ranking kredytów hipotecznych jest marża dla banku, czyli wynagrodzenie za udzielenie takiego zobowiązania finansowego. Należy dopytywać o każdy najmniejszy szczegół. Decyzja o kredycie hipotecznym wpływa na nasze dalsze życie najczęściej nawet na kilkadziesiąt lat.

 

Może Ci się również spodoba