Santander Bank

santander bank

Grupa Santander to bank komercyjny założony w Hiszpanii w 1857 roku. Swoje oddziały posiada w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. W Polsce jest właścicielem dwóch podmiotów: Santander Consumer Banku oraz Santander Bank Polska. Obie te instytucje to jednak osobne placówki, które mają różną ofertę i są skierowane do innego grona klientów.

Santander Bank Polska to instytucja finansowa adresowana do klientów zarówno indywidualnych jak i firmowych. Ma w swojej ofercie szeroką paletę produktów, takich jak: konta, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne, kredyty i karty oraz ubezpieczenia. Jest drugim pod względem wielkości aktywów, bankiem w Polsce. Posiada ponad 700 placówek w kraju i ponad 12500 pracowników. Obsługuje około 5 milionów klientów. Santander Bank Polska powstał w wyniku połączenia w 2001 Banku Zachodniego S.A. i Wielkopolskiego Banku Kredytowego S.A. Od 2011 roku, stał się członkiem grupy Santander. W 2013 roku połączył się z Kredyt Bankiem. Następnie, w 2018 roku przyjął obecną nazwę Santander Bank Polska S.A. W skład grupy kapitałowej wchodzą mniejsze spółki zajmujące się działalnością maklerską, leasingiem, funduszami inwestycyjnymi, faktoringiem oraz ubezpieczeniami. Logotyp to biały napis Santander na czerwonym polu. Głównym akcjonariuszami jest Banco Santander S.A. posiadający 67,47%.

Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank S.A. to podmiot, który powstał na początku 2006 roku. Głównym akcjonariuszem jest tu Santander Bank Polska, który posiada 60% akcji. Właścicielem pozostałej części jest Santander Consumer Finance. Bank koncentruje się przede wszystkim na udzielaniu kredytów gotówkowych, oferuje kart kredytowe, lokaty oraz ubezpieczenia. W swojej ofercie nie posiada kont osobistych ani firmowych. Posiada 321 placówek na terenie całego kraju. Oferowany przez Santander Consumer Bank S.A. kredyt ratalny jest dostępny w ponad 27 tysiącach sklepów i marketów. Aby odróżnić się od Santander Bank Polska, logotyp Santander Consumer Banku to czerwony napisy na białym tle.

Może Ci się również spodoba